Iskolánk története

Az 1896. évi képviselőtestület határozattal döntött a Körmendi Magyar Királyi Állami Polgári Fiú- és leányiskola létrehozásáról, amely 1947/48-ban bocsátotta útjára az utolsó végzős növendékeit.

Utódjaként 1945-ben szervezték meg a 8 évfolyamos általános iskolát.

Az intézmény impozáns, eklektikus stílusú épülete a város központjában található. 1989-től vált a megye számítástechnikai képzésének egyik bázisiskolájává. Ebben az évben indultak a szakosított tantervű matematika tehetséggondozó osztályok is.

Körmend Város Önkormányzatának határozata alapján az 1996/97-es tanévtől – néptánc, majd 2008-tól zenei – alapfokú művészetoktatást is folytatott az intézmény. A néptánc oktatása a körmendi intézményen kívül az első években a nádasdi és az egyházasrádóci telephelyen is volt.

Az alapítás ideje óta jól felszerelt szertárak, kézimunkaterem, majd 1961-ben épített politechnika és a 162 m2-es tornaterem is biztosította az oktató-nevelő munka helyiség- és eszközigényét. 1979-ben kapta meg az iskola a gimnázium kollégiumát. Ez lett a B épület, ahol ma 5 tanterem és 2 tornaszoba van. 10 év múlva készült el az a 600 adagos konyha és étterem, amely a tanulóinknak tízórait, ebédet, uzsonnát, dolgozóinknak és vendég étkezőknek ízletes ebédet nyújt. Mind az A mind a B épületet többször átépítették. Új szertári blokkokkal, korszerű fűtés- és világítástechnikával gazdagították állagát. A szülők és nevelők összefogásának és a város anyagi támogatásának köszönhetően építettük és újítottuk fel sportpályáinkat, tornaszobánkat, a mozgásfejlesztő eszközökkel felszerelt játszóudvarainkat, a nyelvlaborunkat, a számítástechnikai, a természettudományi, a kézműves és a fejlesztő szaktantermeinket.

2021. szeptember 1-től a Szombathelyi Egyházmegye fenntartása alá tartozik az iskola. A Boldog Batthyány László Katolikus Általános Iskola a Körmendi Kölcsey Utcai Általános Iskola jogutódjaként jött létre. Az új fenntartónak köszönhetően ezen rövid idő alatt rengeteg fejlesztés történt. Az elsők között megújultak tantermek és a vizesblokkok. Az informatikai eszközpark teljesen megújult, emellett mindkét épület udvarára új játszótér telepítése is megvalósult. Diákjaink 25 éve választható módon emelt szinten tanulhatják a matematikát. Az első osztálytól, a tanulók által választható módon, két idegen nyelv – angol, német – oktatása folyik. 10 éve a Szolnoki Főiskolával és a Curie Alapítvánnyal kötött megállapodás alapján iskolánk „Tehetségpont”, 2018-tól az „Örökös ÖKO-ISKOLA” címet is birtokoljuk.

Tanulóink eredményei a matematika eszköztudás, a szövegértés, természettudomány és az idegen nyelvi képesség, valamint a NETFIT országos mérésekben évek óta a legjobbak közé emelnek bennünket. A tanulmányi, a kulturális és a sportversenyeken a megyében és a térségben is sok szép siker tulajdonosai vagyunk. Intézményünk évek óta szervezi a kistérségi matematika versenyt, a képzőművészeti – kézműves kiállítást. 2023 tavaszán először szerveztünk az Egyházmegye iskoláinak idegen nyelvi szépkiejtési versenyt.

A leány kézilabda és a fiú labdarúgás utánpótlásának nevelése is iskolánkban folyik, mindkét sportágban kapcsolatunk van az országos szövetséggel. Emellett torna, röplabda és kosárlabda szakkörök közül választhatnak diákjaink.

Az iskola hagyományos programjaink mellett egyházi programokkal is bővült munkatervünk. Tanulóink közös iskolai szentmise mellett lelkigyakorlaton és lelkiórákon is részt vesznek.